Pousada Sol De Minas
Thermas Vandland og Morro Pelado ligger inden for 15 og 20 minutters kørsel fra Pousada Sol De Minas Monte Sião.
Monte Sião center kan man nå inden for 10 minutters gang. Du kan komme til Porcelana Monte Siao om få minutter i bil.
Gæster kan nyde japanske retter på JapaChicken placeret omkring 13 minutters gåafstand.
- Lufthavne
- Sao Paulo Viracopos Lufthavn137 km
På hotellet
General
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
På værelset
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra et Pousada Sol De Minas hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra et Pousada Sol De Minas hotel. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i Pousada Sol De Minas hotel?
Du kan parkere dit køretøj på Pousada Sol De Minas hotel ved en parkeringsplads. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Pousada Sol De Minas hotel?
Kunder bør tjekke ud fra det Pousada Sol De Minas hotel ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Pousada Sol De Minas hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i Pousada Sol De Minas hotel er 53$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Finder jeg en arbejdsplads på mit værelse i hotellet?
Ja, arbejdsrum er tilgængeligt i nogle værelser på hotellet.